Wiosenna Akademia Profesjonalisty zakończona! Początek sezonu to doskonały czas by sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce

Cykl spotkań Akademia Profesjonalisty, organizowany przez firmę Sopro, na stałe wpisał się już do kalendarza najważniejszych szkoleń dla glazurników. Każdego roku, wiosną oraz jesienią, renomowany producent chemii budowlanej zaprasza profesjonalnych wykonawców na warsztaty w całej Polsce. Tematyka spotkań koncentruje się na nowoczesnych rozwiązaniach produktowych, a formuła pozwala na wysoce praktyczne podejście do omawianych zagadnień. Za każdym razem, specjalistom z Sopro towarzyszą znakomici partnerzy – w tym roku były to firmy: Ceramika Paradyż, Cerrad, Dallmer, Kermi i Rubi.

W dwunastu spotkaniach wiosennej edycji imprezy wzięło udział ponad 500 wykonawców. Frekwencja we wszystkich lokalizacjach dopisała, a z racji ogromnego zainteresowania warszawskim szkoleniem, Akademia w stolicy doczekała się aż dwóch odsłon. Na jakie tematy tym razem postawił organizator?

- Tej wiosny przygotowaliśmy aż trzy bloki tematyczne. Jednym z najciekawszych tematów była oczywiście nowoczesna łazienka – ogromne zainteresowanie, jakim cieszyło się to zagadnienie sprawiło, że zdecydowaliśmy się na jego kontynuację. Rozmawialiśmy także o wielu innych interesujących kwestiach. Nasz dział techniczny przekazał bardzo dużą dawkę niezbędnej wiedzy o nowoczesnych systemach ogrzewania podłogowego oraz pracach wykonawczych na tarasach i balkonach. W końcu sezon na ich aranżację lub renowację trwa w najlepsze. Przedstawialiśmy nasze najnowsze rozwiązania w zakresie chemii budowlanej oraz prezentowaliśmy, jak prawidłowo i efektywnie wykorzystywać je w praktyce – mówi Radosław Szczytyński, ekspert firmy Sopro.

Wiosenna odsłona Akademii zbiegła się z premierą nowych produktów w ofercie Sopro. Uczestnicy szkolenia mogli jako pierwsi poznać innowacyjną, bezzapachową żywicę Sopro SH 649 w poręcznych butelkach, które zapewniają łatwe mieszanie komponentów oraz niezwykle czystą i prostą aplikację; nową recepturę fugi Sopro DF 10®, której najczystsze i najwyższej jakości kruszywo oraz cement glinowy wynoszą prace glazurnicze na zupełnie nowy poziom; fugę wodoprzepuszczalną Solitӓr F20, szczególnie polecaną do modnych gresowych płyt o grubości ≥ 2 cm, montowanych w obszarach zewnętrznych na podbudowie związanej i niezwiązanej i wiele innych produktów – tych dobrze znanych, jak i w zupełnie nowych odsłonach!

Akademia Profesjonalisty to nie tylko szansa na zdobycie przydatnej wiedzy teoretycznej oraz fachowych umiejętności. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz dyskusji w grupie najlepszych specjalistów. Udział w warsztatach potwierdza unikatowy certyfikat, który dla glazurników stanowi cenny atut w trakcie rozmów ze zleceniodawcami. Każdy z uczestników otrzymał także zestaw akcesoriów przydatnych w trakcie prac wykonywanych.

Do zobaczenia jesienią!