Nie zwalniamy tempa. Sopro wyróżnione tytułami Gepard Biznesu 2018 i Brylant Polskiej Gospodarki 2018

Ten rok jest dla Sopro, z wielu przyczyn, wyjątkowy. Trwają prace nad rozbudową nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowinach, tej wiosny marka zaprezentowała szeroki wachlarz innowacji produktowych, dobiega końca kolejna edycja Akademii Profesjonalisty, a całość dopełnia jubileusz 25-lecia Sopro Polska na rodzimym rynku. Ale to nie wszystko – uhonorowaniem dynamicznego rozwoju stały się zdobyte właśnie tytuły Gepard Biznesu 2018 oraz Brylant Polskiej Gospodarki 2018!

Od początku istnienia naszej firmy dążymy do nieustannego budowania mocnej pozycji rynkowej – zarówno w kontekście portfolio produktowego, wyznaczania coraz wyższych standardów jakości, jak i konkurencyjności w branży – podkreśla Piotr Kalinowski, Marketing Manager Sopro. – Fundamentem Sopro jest innowacyjność, która konsekwentnie napędza nasz dynamiczny rozwój i podkreśla proinwestycyjny charakter. Od kilku lat odnotowujemy wzrosty sprzedaży i udziałów rynkowych, a nasz obrót w 2018 roku wyniósł blisko 100 mln zł. Uhonorowanie tytułami Gepard Biznesu 2018 oraz Brylant Polskiej Gospodarki 2018 to dla nas nie tylko zaszczyt, ale potwierdzenie słuszności obranej przez nas drogi. Dziękujemy za wyróżnienie! – dodaje Piotr Kalinowski.

Nagrodzone firmy wyłoniono spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w styczniu 2019 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu. Tak powstał aktualny ranking najcenniejszych firm w Polsce, w którym nie zabrało firmy Sopro Polska – producenta innowacyjnych rozwiązań z zakresu chemii budowlanej.