Rusza nabór na bony rozwojowe. Poznaj przepis na rozwój Twojej firmy autorstwa HRP

Chcesz poznać gotowy przepis na rozwój Twojego biznesu? HRP Group właśnie rozpoczęła piąty nabór wniosków na krótkoterminowe bony rozwojowe. To szybki i łatwy sposób na zdobycie dofinansowania szkoleń lub usług doradczych, które znacząco poprawią wiedzę i kompetencje Twoich pracowników, a tym samym przyczynią się do poprawy konkurencyjności Twojej firmy. W tej odsłonie programu na łódzkie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa czeka aż 3,6 mln PLN!

„Przepis na Rozwój” to projekt realizowany przez HRP Group we współpracy z Łódzką Izbą Przemysłowo-Handlową, Polską Izbą Firm Szkoleniowych oraz Fenix Poland. Ponad 13-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu dofinansowania w obszarze zasobów ludzkich, infrastruktury i R&D, pozwoliło firmie na zdobycie rekordowej kwoty 60 mln PLN, przeznaczonej na usługi rozwojowe.

- Środki pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, trafiają do przedsiębiorców w postaci bonów rozwojowych: krótko i długoterminowych. Za ich pomocą można sfinansować do 80% kosztów kursów, szkoleń, studiów podyplomowych bądź doradztwa, coachingu czy mentoringu dla  pracowników. To przedsiębiorca decyduje, jaką usługę wykupi – które ze szkoleń będzie najbardziej korzystne dla rozwoju jego przedsiębiorstwa i przyniesie najwięcej korzyści jego pracownikom. Jedynym warunkiem skorzystania z kursu lub szkolenia jest jego obecność w Bazie Usług Rozwojowych, a że wybierać można spośród ponad 26 tys. pozycji, bez trudu dopasujemy właściwą usługę do własnych potrzeb  – wyjaśnia Konrad Jaszczyński, prezes zarządu HRP Group.

Obecny nabór obejmuje bony krótkoterminowe, które muszą być wykorzystane do 20 października 2018 roku, więc większość przedsiębiorców przeznaczy je na dofinansowanie kursów i szkoleń zawodowych dla pracowników bądź usługi doradcze, coaching czy mentoring. Bony długoterminowe, dostępne w kolejnych naborach, częściej przeznaczane są na studia podyplomowe lub specjalistyczne kursy.

- Świadomi pracodawcy już dawno dostrzegli korzyści płynące z inwestowania w rozwój kadr i stałego podnoszenia poziomu kompetencji swoich pracowników. Aplikować o środki można wielokrotnie, oczywiście w ramach określonych limitów, więc oferowane przez nas bony rozwojowe stanowią olbrzymie wsparcie w systemie szkoleniowym czy motywacyjnym nowoczesnych przedsiębiorstw. Dodatkowo, szybko okazuje się, że procedura pozyskania środków nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać – zapewnia Konrad Jaszczyński.

By wziąć udział w projekcie należy zarejestrować się w Bazie Usług Rozwojowych i platformie „Przepis na Rozwój”. Dla średniego przedsiębiorstwa kilka kliknięć i wypełnionych rubryk otwiera drogę do pozyskania nawet 600 tys. PLN (na małe przedsiębiorstwa czeka 240 tys. PLN, a na mikroprzedsiębiorstwa – 72 tys. PLN). Wniosek składa się elektronicznie, określając status przedsiębiorcy, kryteria preferencyjne, rodzaj pomocy i liczbę bonów (wielkość oczekiwanego wsparcia). Operator programu  dokonuje weryfikacji wniosku w ciągu pięciu dni roboczych, a w wyniku jej pozytywnego zakończenia przedsiębiorca otrzymuje wsparcie dedykowanego Doradcy Lokalnego, który pomoże w skompletowaniu wymaganej dokumentacji i przygotowaniu umowy. Po jej podpisaniu i wpłaceniu wymaganego wkładu własnego, bony pojawią się na koncie przedsiębiorcy w systemie. Pozostaje tylko wybrać rodzaj kursu lub szkolenia i cieszyć się z nowo zdobytej wiedzy i umiejętności.

- Projekt realizujemy w partnerstwie przedsiębiorców i organizacji ich zrzeszających, więc doskonale rozumiemy biznes i jego potrzeby. Staramy się maksymalnie uprościć wymagane procedury, a równocześnie nasi doradcy służą pomocą na każdym etapie realizacji projektu. Do skorzystania z bonów zachęcamy nie tylko nowych przedsiębiorców, ale również tych, którzy już z nich korzystali, ale jeszcze nie wykorzystali swojego limitu – zaprasza Konrad Jaszczyński.

Gotowy, by skorzystać z przepisu na rozwój?