Szkolimy fachowców, inspirujemy architektów. Cerrad partnerem Akademii Profesjonalisty oraz spotkań z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań

Dla producentów płytek gresowych jesień jest czasem niezwykle wytężonej pracy. Jedni przygotowują się do największych branżowych targów w Europie – Cersaie, drudzy wprowadzają na rynek nowe kolekcje, a dla jeszcze inni intensywnie szkolą przed zimą glazurników oraz inspirują projektantów wnętrz. Są też tacy, którzy łączą wszystkie te aktywności. O jesiennych działaniach branżowych firmy Cerrad opowiada jej ekspert.

 

W trosce o najwyższą jakość usługi

Brak wykwalifikowanych glazurników jest problemem, z którym od lat mierzy się branża okładzin ceramicznych. Zbyt mała liczba fachowców oraz dostępność coraz bardziej zaawansowanych technologicznie, a tym samym wymagających, produktów sprawiają, że wiele jest w tej kwestii do zrobienia. Stąd różnorodne działania, które inicjują producenci nie tylko płytek gresowych, ale i produktów wykorzystywanych do ich obróbki oraz układania. Ich podstawowym celem jest dostarczenie glazurnikom wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych, które pozwolą im poczuć się pewnie w swojej pracy i w sposób prawidłowy układać płytki ceramiczne, niezależnie od ich formatów. – Niewątpliwie, jedną z najważniejszych imprez odbywających się cyklicznie od wielu lat jest Akademia Profesjonalisty, organizowana przez firmę Sopro, której partnerem jesteśmy już kolejny raz. Cieszy się ona ogromną popularnością wśród fachowców, którzy w jednym miejscu mają do dyspozycji zarówno producenta nowoczesnych okładzin gresowych, chemii budowlanej oraz niezbędnych narzędzi. Podczas szkoleń wykorzystujemy najnowsze kolekcje płytek Cerrad – uczestnicy, z naszą pomocą, testują nowoczesne produkty gresowe, sprawdzając ich parametry techniczne oraz wytrzymałość. Dzięki takim próbom, dokładnie wiedzą, czego mogą się po nich spodziewać w praktyce i jakie rozwiązania mogą bez obaw rekomendować inwestorom jako w pełni bezpieczne. Co ważne, uczestnicząc w całodziennym szkoleniu, fachowcy otrzymują od nas specjalny certyfikat, który jest potwierdzeniem zdobytych przez nich kwalifikacji, tak pożądanych na rynku – tak udział w spotkaniu rekomenduje Artur Sieczka, specjalista ds. szkoleń w firmie Cerrad.  

 

Nowe technologie w służbie designu

Jednak nie tylko glazurnicy czują potrzebę udziału w szkoleniach produktowych. Z uwagi na coraz bardziej zaawansowane technologie produkcji, a przez to dostępność niezwykle nowoczesnych produktów, także architekci oraz projektanci wnętrz chętnie poszerzają swoją wiedzę i kompetencje w tym temacie. To z myślą o nich powstał cykl spotkań Studio Dobrych Rozwiązań, podczas których poznają m.in. zupełnie nowe możliwości aranżacyjne produktów gresowych. – A jest o czym opowiadać. Jeszcze do niedawna największy format, jaki mieli do dyspozycji to płytki 60x60 cm, które najlepiej sprawdzały się na podłodze. Dziś, różnorodność wymiarów jest ogromna, a i sposoby zastosowania się zmieniają. Co więcej, dostępność innowacyjnych i imponujących rozmiarem slabów, np. 160x320 z kolekcji ULTIME, nie tylko pozwala stworzyć niespotykane dotąd kompozycje, ale i daje niezwykle dużą elastyczność w zakresie kreowania dowolnych formatów dopasowanych do indywidualnych potrzeb – wyjaśnia ekspert firmy Cerrad. To wiedza, która z pewnością przyda się projektantom, chcącym oferować swoim klientom nowoczesne rozwiązania architektoniczne zgodne z najnowszymi trendami wzorniczymi.

 

Jesień pełna nowości

Koniec lata i pogarszające się warunki atmosferycznie, co roku przenoszą ciężar prac budowlanych i remontowych do wnętrza pomieszczeń. Tym samym rośnie zapotrzebowanie inwestorów na materiały wykończeniowe, które posłużą stworzeniu wymarzonej aranżacji domu czy mieszkania. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, wiele firm właśnie w tym czasie wprowadza na rynek zupełnie nowe kolekcje. Często, polskie premiery produktowe dedykowane łazienkowym wnętrzom, poprzedzone są prezentacją na najważniejszych branżowych targach w Europie – Cersaie. – Tak też było i w naszym przypadku. Pod koniec września pokazaliśmy w Bolonii wiele nowości, które doskonale wpisują się w trendy nadchodzącego sezonu. Do naszej oferty trafią więc niebawem zupełnie nowe multiformaty kolekcji ULTIME, ale także długie deski inspirowane drewnem Neiba w niespotykanym dotąd wymiarze 20x240cm oraz płytki gresowe w stylistyce marmuru – kolekcje Thamal, Boca, Vasco i Mandi w formacie 60x120 cm – wylicza Artur Sieczka.