SCHINDLER POLSKA

Wróć do listy klientów

Już od 25 lat tworzą krajobraz polskich miast

Gdy rozpoczynali swoją działalność w Polsce, wysokie biurowce ze szkła i chromu czy ruchome schody częściej widywaliśmy na ekranach telewizorów, niż w codziennym życiu. Dzisiaj ich windy, schody i chodniki są nieodłącznym elementem naszych miast, służąc z precyzją godną szwajcarskiego zegarka. 18 maja firma Schindler Polska uroczyście obchodziła jubileusz 25-lecia swojej działalności.

Szwajcarska precyzja, niezawodność i rzemieślnicza dbałość o każdy detal mechanizmu – te cechy 25 lat temu firma Schindler Polska wniosła na kształtujący się wolny rynek w Polsce. I choć od tamtego momentu realia gospodarcze znacząco się zmieniły, to te wartości nadal stanowią nieoceniony wkład w rozwój rodzimego rynku budowlanego.

Bezpieczeństwo, jakość i komfort korzystania z naszych urządzeń od zawsze były dla nas priorytetem. Przez cały czas naszej działalności utrzymywaliśmy czołową pozycję nie tylko w sprzedaży naszych produktów, ale również w ich późniejszym serwisowaniu. Dziś Schindler Polska to tysiące urządzeń w całej Polsce – podkreśla Paweł Wierzbicki, Prezes Zarządu Schindler Polska.

Ten sukces nie byłby możliwy bez wsparcia osób, które nam zaufały: architektów, deweloperów, inwestorów czy właścicieli i administratorów obiektów. To nasza wspólna zasługa i za tę współpracę oraz wzajemne zaufanie chciałbym wszystkim i każdemu z osobna serdecznie podziękować – dodaje.

Poznaj z bliska szwajcarski mechanizm

Okazją do osobistych podziękowań był uroczysty event z okazji jubileuszu, który odbył się 18 maja w warszawskiej siedzibie firmy Schindler Polska. Impreza utrzymana została w duchu... domówki. Spotkanie wieloletnich przyjaciół z branży pomogło wszystkim gościom lepiej zrozumieć tajniki działania złożonych urządzeń.

Nasz jubileusz to doskonała okazja do wspólnego świętowania i bliższego poznania funkcjonowania szwajcarskiego mechanizmu „od środka”. Na naszych gości czekało 8 specjalnie przygotowanych pokoi i kilka wolno stojących standów. Swobodnie je zwiedzając i podziwiając można było poznać nasze dokonania i nowe kierunki rozwoju. Przenieść się w inny wymiar nowoczesnej technologii i innowacyjnych rozwiązań można było w towarzystwie samego Roberta Schindlera – wyjaśnia Agnieszka Szylkin, Marketing Manager Schindler Polska.

I rzeczywiście, w jednym z pokoi na gości czekał avatar założyciela firmy Schindler, zabawiając ich rozmową i przedstawiając krótką historię rozwoju przedsiębiorstwa – jak lokalny szwajcarski producent maszyn przekształcił się w globalny koncern. Uczestnicy wydarzenia mogli również podziwiać polskie Schindler City – graficzne miasto składające się z najważniejszych budynków, w których zainstalowano windy i ruchome schody szwajcarskiego producenta. Zarówno wielkość i kubatura budynków, jak i sukces firmy przełożony na konkretne liczby, robiły imponujące wrażenie.

Technologia 3.0

O ile avatar Roberta Schindlera z sentymentem patrzył w przeszłość, to kontynuatorzy jego dzieła skupiali się już na wizji przyszłości. W kolejnych pomieszczeniach – pokoju mobilnym, showroomie czy sali Wystawa Techniki Współczesnej – prezentowano kolejne technologie. Dzięki interaktywnej formule łatwo można było sobie wyobrazić kierunki rozwoju branży w kolejnych latach. Mocnym punktem programu była zdecydowanie Wystawa Techniki Współczesnej, gdzie za pomocą nowoczesnych nośników, jak ekrany transparentne, ekrany dotykowe czy hologramy, zaprezentowane zostały unikatowe rozwiązania technologiczne Schindlera.

Oczekuj nieoczekiwanego

Ogromne zainteresowanie gości wzbudziła również prezentacja Schindler Dashboard – spersonalizowanego portalu, który poprzez aktualizacje w czasie rzeczywistym w każdej chwili pozwala znaleźć wszystkie bieżące informacje na temat obsługiwanych urządzeń. Portal wysyła powiadomienia o stanie wind, umożliwia wezwanie serwisu w trybie on-line, daje możliwość przeglądu wydajności dźwigów czy raportu o rozpoczętych i zakończonych pracach konserwacyjnych. Również tej prezentacji towarzyszyła niespodzianka – pokaz uatrakcyjniły występy tancerzy samby i degustacja sushi. W końcu z aplikacji korzystać można z dowolnego miejsca na Ziemi, w każdych okolicznościach…

Gościem specjalnym uroczystości był Andriej Motyl – ambasador Szwajcarii w Polsce, który w swoim przemówieniu podkreślał rodowód firmy, ale i w dowcipny sposób przedstawił własne propozycje kierunków dalszego rozwoju firmy Schindler. Podobnych akcentów podczas całej uroczystości było więcej. W specjalnie zaaranżowanym pokoju można było skosztować szwajcarskich specjałów, czując się przy tym jak w Alpach: śnieg, zachwycająca górska panorama i relaks na leżakach.

Goście mogli się również odprężyć w kinie Schindlera i przy popcornie i coli obejrzeć wybrane sceny z klasyki światowej filmoteki – oczywiście te, których akcja toczy się w windzie.

Ale niespodzianki czekały również na przedstawicieli Zarządu Schindler Polska. Jednym z pamiątkowych prezentów, jakie otrzymali, był bowiem… miniaturowy model windy. W budowaniu swobodnej atmosfery pomagał koncert jazzowy w wykonaniu Alexandra Big Band Show.

Ostatnie 25 lat to okres dynamicznych zmian i transformacji rynku budowlanego w Polsce. Jesteśmy dumni, że mogliśmy aktywnie w tym procesie uczestniczyć. Mamy nadzieję, że przez kolejne 25 lat i jeszcze dłużej będziemy wspólnie kształtować krajobraz polskich miast – podsumował Paweł Wierzbicki, Prezes Zarządu Schindler Polska.