OPG Property Professionals

Wróć do listy klientów

Jaracza 47 Prestige z nowymi najemcami

OPG Property Professionals skutecznie komercjalizuje portfel zarządzanych nieruchomości. Jaracza 47 Prestige w Łodzi, pieczołowicie odrestaurowana i zrewitalizowana kamienica z XIX wieku zaadaptowana na funkcje biurowe, zyskała nowego lokatora z branży technologicznej – agencję OSOM STUDIO. Umowy najmu przedłużyli także dotychczasowi najemcy, w tym kancelaria prawna Baker McKenzie.

Nowoczesne instalacje wkomponowane w historyczne mury w sposób niewidoczny dla użytkownika, liczne zdobienia i detale architektoniczne oraz doskonałe położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Nowego Centrum Łodzi to atuty, które przyciągają kolejnych najemców do budynku Jaracza 47 Prestige. Za proces jego renowacji, komercjalizację oraz negocjacje w imieniu właściciela obiektu odpowiada zarządca nieruchomości – OPG Property Professionals.

Najnowszym lokatorem przestrzeni zostało OSOM STUDIO, łódzka agencja interaktywna rozwijająca innowacyjne rozwiązania dla marek z całego świata. Firma specjalizuje się w projektowaniu nowoczesnych stron, sklepów internetowych, a także dedykowanych aplikacji online. OSOM STUDIO działa kompleksowo, swoim klientom zapewniając także wsparcie z zakresu e-marketingu (kampanie adwords i Facebook Ads), e-PR i produkcji video. Agencja zajmie najwyższe, trzecie piętro kamienicy, wynajmując powierzchnię o wielkości 239 mkw. z przestronnym tarasem i widokiem na ulicę Jaracza.

W związku z bardzo dynamicznym rozwojem, poszukiwaliśmy odpowiedniej powierzchni, która pozwoliłaby na zapewnienie dalszych możliwości wzrostu przy jednoczesnej poprawie komfortu pracy członków naszego zespołu – podkreśla Łukasz Kaczmarek, Partner w OSOM STUDIO.


Zaufanie, które procentuje

Nowy najemca to nie koniec dobrych wieści płynących z Jaracza 47. W ostatnich tygodniach umowy najmu przedłużyli także trzej dotychczasowi użytkownicy budynku: Bishop Development (wsparcie technologiczne dla startupów), AXA Ubezpieczenia oraz Baker McKenzie, jedna z największych kancelarii prawnych na świecie. Łódzkie biuro to druga placówka firmy w Polsce.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynku usług oraz wysoki standard obsługi, kancelaria zdecydowała się nie tylko na przedłużenie najmu, ale i na zwiększenie użytkowanej dotychczas powierzchni do 306 mkw. Tym samym firma zajmie całą drugą kondygnację budynku.

Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju. Idealnie wpisuje się w nią obecność w Łodzi. Mamy tu dostęp zarówno do utalentowanych pracowników, jak i do atrakcyjnych powierzchni biurowych. Niezmiernie istotna jest też dogodna lokalizacja biura, wysoki standard budynku oraz dobra współpraca z wynajmującym – wyjaśnia Marcin Gmaj, Wspólnik Baker McKenzie, odpowiedzialny za biuro w Łodzi.


Nie zapominajmy o klasie B

Łódź to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków biurowych w Polsce. Podczas gdy w oczach rosną zasoby nowoczesnych powierzchni w obiektach klasy A, nie można zapominać o budynkach klasy B, które w dalszym ciągu stanowią bardzo istotny segment rynku.

– W obliczu zwiększonej podaży w nowych budynkach, niezwykle ważne staje się utrzymanie poziomu komercjalizacji w obiektach starszych i rewitalizowanych. To duże wyzwanie dla właścicieli, którym pomóc mogą doświadczeni doradcy na rynku nieruchomości – podkreśla odpowiedzialna za negocjacje Monika Hryniewicz, szefowa Działu Najmu i Relacji z Klientami.

Prestiżowi najemcy doceniają nie tylko unikatową przestrzeń, jaką jest Jaracza 47 Prestige, ale także profesjonalizm, standard obsługi oraz troskę, jaką otaczamy lokatorów naszych obiektów. O naszej skuteczności świadczą nie tylko nasze wyniki, lecz przede wszystkim jakość współpracy. Z wieloma najemcami łączą nas wieloletnie relacje. Z firmą AXA współpracujemy na przykład od już 10 lat – dodaje Michał Styś, szef firmy OPG Property Professionals.


Specjaliści od komercyjnych projektów rewitalizacyjnych

Jaracza 47 Prestige to zabytkowa kamienica wybudowana w 1900 r. przez łódzkiego fabrykanta Edmunda Stefanusa. Odrestaurowany z największą pieczołowitością obiekt to biurowiec w stylu butikowym. Oferuje 1200 mkw. powierzchni biurowej typu „open space” wyposażonej we wszystkie nowoczesne media. Z uwagi na odkryte podczas renowacji cenne złocenia i polichromie z XIX w., kamienica stała się jednym z najbardziej prestiżowych adresów w mieście, co potwierdza tytuł Perły Łódzkiej Architektury.

W przypadku projektu Jaracza 47 Prestige, firma OPG Property Professionals pełni funkcję doradcy inwestora, zarządcy projektu deweloperskiego, zarządcy nieruchomości oraz pośrednika najmu. Firma oferuje szereg profesjonalnych usług dla inwestorów i właścicieli, specjalizując się w komercyjnych projektach rewitalizacyjnych. Dzięki pozyskaniu korzystnego finansowania bankowego, kamienica została poddana gruntownej renowacji ze zmianą funkcji. Dokładne zaplanowanie powierzchni oraz wprowadzenie odpowiednich zmian w kubaturze pozwoliło uzyskać ciągłość najmu, a w rezultacie – stabilną inwestycję o niskim poziomie ryzyka dla klienta.