OPG Property Professionals

Wróć do listy klientów

Na budowie TEAL OFFICE w Łodzi zawisła już wiecha

Prace związane z realizacją inwestycji TEAL OFFICE i SEPIA OFFICE w Łodzi przebiegają zgodnie z harmonogramem. Etap konstrukcji zwieńczyła uroczysta wiecha, która w piątek 8 grudnia spoczęła na dachu nowo powstającego, sześciokondygnacyjnego budynku biurowego. W wydarzeniu, obok przedstawicieli zarządcy, biura architektonicznego oraz generalnego wykonawcy, udział wzięła Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska oraz Adam Pustelnik, Dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą.

Michał Styś, Dyrektor Zarządzający firmy OPG Property Professionals (zarządca terenu i inwestycji), w otwierającym przemówieniu podkreślił rolę, jaką w całym procesie inwestycyjnym odegrał odpowiedni dobór partnerów.

Od początku wiedzieliśmy, że czeka nas niełatwe zadanie. Wkomponowanie nowej przestrzeni biurowej i handlowej w historyczną tkankę wymagało dużo pracy, poświęcenia oraz pewnej wrażliwości, jaką sami musieliśmy się wykazać w imieniu inwestora. Dziś, na półmetku prac budowlanych, uważam że zmierzamy we właściwym kierunku. Cieszę się, że w tej podróży towarzyszą nam tacy fachowcy, jak firma Budimex czy biura architektoniczne NOW i zw A.

Wypowiedzi udzielił także Marek Janowski, Dyrektor Rejonu w firmie Budimex, który podkreślił, jak wymagającym przedsięwzięciem okazała się realizacja obu projektów.

Budowa i rewitalizacja nie należą do łatwych ze względu na umiejscowienie w nieustannie funkcjonującej, żywej tkance OFF Piotrkowska Center. Do tego dochodzi kwestia lokalizacji w ścisłym centrum miasta, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca. Jednak poprzez ambitne projekty takie jak TEAL i SEPIA, a sięgając dalej, odtworzenie zabytkowego kompleksu dworca Wrocław Główny czy rozbudowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie udowadniamy, że wyzwania nie są nam straszne.

Pani Prezydent Hanna Zdanowska dodała, że obie inwestycje stanowią kolejny dowód na to, że w Łodzi buduje się coraz więcej i z rosnącym poszanowaniem dla istniejącej tkanki miejskiej.

Obserwuję strony internetowe, na których mieszkańcy obserwują liczbę dźwigów, jakie pojawiają się w przestrzeni miejskiej. Pobiliśmy już wszelkie możliwe rekordy już teraz, nawet gdy nie ma sezonu budowlanego. To ważna inwestycja dla miasta, powstająca z poszanowaniem historycznego otoczenia w śródmieściu, w sąsiedztwie Piotrkowskiej, czyli centralnej ulicy Łodzi. To dla mnie ważne, że inwestorzy uwierzyli w Łódź.

TEAL OFFICE i SEPIA OFFICE na półmetku

Zakończenie prac konstrukcyjnych w TEAL OFFICE to krok milowy w realizacji inwestycji, która wraz z przylegającym budynkiem SEPIA OFFICE już niebawem wzbogaci popularną przestrzeń OFF Piotrkowska Center o kolejne lokale z niebanalną gastronomią oraz nowe funkcje biurowe. A z tych już za nieco ponad pół roku skorzystają kreatywne firmy z branży technologicznej, dla których lokalizacja w miejscu okrzykniętym Siódmym Cudem Polski głosami czytelników National Geographic Traveler powinna być silnym magnesem na pracowników.

Realizowany równolegle projekt SEPIA OFFICE zakłada głęboką rewitalizację budynku dawnej fabryki bawełny, którą w latach 1909-1912 zaprojektował Franciszek Chełmoński. Aktualnie trwa renowacja podłóg i ścian. Goście piątkowego wydarzenia mogli już obejrzeć odrestaurowaną, zabytkową architekturę elewacji i wnętrz z charakterystycznej, czerwonej cegły, a także oryginalne, drewniane stropy, żeliwne słupy konstrukcyjne oraz zdobione balustrady z początku XX w.

Zgodnie z harmonogramem, prace związane z realizacją obu inwestycji mają zakończyć się w połowie przyszłego roku.