Sezon na docieplanie czas zacząć! Paroc prezentuje izolacyjne płyty ogólnobudowlane PAROC UNS 37z

Wiosna na dobre zawitała do Polski, o czym świadczą nie tylko rosnące z dnia na dzień słupki termometrów, lecz również coraz częściej spotykane rusztowania wokół domów. Korzystne warunki atmosferyczne skłaniają inwestorów indywidualnych do zrealizowania dawno odkładanych decyzji o remoncie elewacji czy dociepleniu poddasza. Rozwiązaniem, które doskonale nada się do tego typu prac, jest płyta izolacyjna PAROC UNS 37z o uniwersalnym zastosowaniu budowlanym.

PAROC UNS 37z to elastyczna, niepalna płyta z wełny kamiennej przeznaczona do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej konstrukcji budowlanych. Ze względu na optymalne parametry mechaniczne, produkt można stosować do zabezpieczania fasad i ścianek wewnętrznych, a także podłóg na legarach, dachów krokwiowych i dachów na wiązarach. Płyta sprawdza się szczególnie dobrze w systemach izolacji dwuwarstwowej ukośnych poddaszy, a także wentylowanych fasad szkieletowych, murów betonowych oraz ścian z bloczków betonowych.

Płyta jest łatwa w obróbce, cięciu oraz montażu we wszystkich rodzajach zastosowań. Materiał, czyli elastyczna wełna kamienna o zaburzonej strukturze włókien nie osiada z czasem, nie kurczy się, nie pęka i nie traci swoich właściwości mechanicznych. Rozwiązanie nie tylko skutecznie wypełnia puste przestrzenie w nowych konstrukcjach szkieletowych, zapobiegając powstawaniu mostków termicznych, ale doskonale dopasowuje się też do starych powierzchni poddawanych renowacji.

Zwiększona gęstość wełny oraz dobry współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie λD = 0,037 W/(mK) pozwalają na uzyskanie podwyższonej odporności na konwekcję przez cały okres użytkowania. Płyta zachowuje swoje właściwości termiczne, zapobiegając nie tylko ucieczce ciepła w czasie ostrej zimy, ale także nadmiernemu nagrzewaniu wnętrz w sezonie letnim.

Dodatkowym walorem płyt PAROC UNS 37z jest najwyższa klasa reakcji na ogień, co w przypadku izolacji konstrukcji drewnianych ma niebagatelne znaczenie. Produkt posiada klasę reakcji na ogień A1, odpowiadającą klasyfikacji „wyrób niepalny”, dzięki czemu spełnia najwyższe wymagania stawiane w przepisach ochrony przeciwpożarowej dla izolacji termicznych i akustycznych budynków.

Właściwości techniczne:

Norma zharmonizowana: EN 13162:2012
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,037 W/(mK)
Klasa reakcji na ogień: A1
Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²
Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
Opór dyfuzyjny pary wodnej MU, µ: 1
Współczynnik przepuszczalności powietrza, ℓ: 130 x 10-6
Stabilność wymiarowa przy określonej temperaturze (Deklarowana), DS(70,-): ≤ 1%
Klasa tolerancji grubości: T2

Dostępne wymiary:

Długość: 1220 mm
Szerokość: 610 mm
Grubość: 40-220 mm